İnsanlar neredeyse reklam da oradadır. Bir milyardan fazla insan bugün facebook’ta. Facebook bu bir milyar insan içerisinden sizin için en doğru olanlarla bağlantı kurmanızı sağlıyor. Biliyorum reklamlarla amacınız markanızı tanıtmak, yeni müşterilere ulaşmak, var olan müşterileri elde tutmak. Dilerseniz şimdi facebook’un bu aralar en popüler reklam modeli olan Multi Product reklamlarını inceleyelim.

Facebook Multi Product reklamı nedir?facebook-reklam

Bugüne dek facebook internet sitesi tıklamaları reklamlarımızı hep bir bağlantı odağında veriyorduk. Şimdi ise birden fazla ürün olarak facebook’un adlandırdığı Multi Product reklamları var. Multi Product tek bir reklam ünitesi içinde 3-5 görsel kullanarak kullanıcıları internet sitenizde belirli konumlara yönlendirmeye sağlayan bir reklam modeli.

Facebook Multi Product reklamı neden önemlidir?

Facebook reklamları hangi açıdan bakarsanız bakın her zaman internet reklamcılığında en akıllıca tercihlerden biri. Birden fazla ürünün reklamını yapacağınız multi product reklamları hem marka hem de pazarlama açısından önem taşıyor. Marka tarafına baktığınızda ürünleriniz vasıtasıyla kullanıcılara marka vizyonunuzu ve  ürün yelpazenizi sergileyebilirsiniz. Pazarlama açısından baktığımızda hem mevcut hem de potansiyel müşterilere satış yapmanızı sağlar.

facebook-reklamları-Facebook Multi Product reklamının avantajları nelerdir?

  •  Marka vizyonunuzu insanlara tanıtabilirsiniz.
  • En çok satmak istediğiniz ürün ve hizmetlere tek bir reklam ünitesinde yer verebilirsiniz.
  • Birden fazla ürün içerisinden en çok hangisine talebin olduğunu görebilirsiniz.
  • Eğer bir e-ticaret sitesiyseniz kullanıcıları alışveriş yapmaya yönlendirebilirsiniz.
  • Kullanıcıları web sitenizdeki birden fazla konuma yönlendirebilirsiniz.

 

Facebook hesabımdan Multi Product reklamı nasıl verebilirim?

Bu modelde reklam vermek istiyorsanız facebook reklam hesabınıza gidin. İnternet sitesi tıklamalarını seçerek kullanıcıları yönlendirmek istediğiniz internet sitesinin linkini verin. Ardından çıkan reklam panelinden reklam oluşturma kısmında iki seçenek göreceksiniz. Biri tek reklam görseli diğeri ise birden fazla ürün dediğimiz tek bir reklamda birden fazla görsel seçeneğidir. Tek bir reklamda birden fazla görsel seçeneğini seçerek hangi görseller ve bağlantılarla reklam vermek istediğinizi belirleyebilir reklamınızı başlatabilirsiniz.

Facebook Multi Product reklamları için ipucu!

Geri dönen veya satın alma niyeti yüksek müşterilerinizi ürün görselleri kullanarak, yeni müşterileri ise gerçek hayattan görseller kullanarak hedefleyebilirsiniz. Her reklamda tek bir temaya yönelik görseller kullanmaya özen gösterin. Ancak hikaye anlatma veya sıralama gibi farklı kreatif stratejileri deneyerek en çok hangisinin işe yaradığını reklam raporlamasından izleyin.