İnternetin sunduğu sonsuz fırsat ve tehditler karşısında kurumların, tüm süreçlerini yeniden göden geçirmeleri gerekir. İnternet öncesi dönemde şirketlerin ilgi çekmek için yalnızca iki seçeneği vardı; pahalı reklamlar satın almak ya da medyanın desteğini almak. Bugün ise yıllardır medya üzerine özellikle odaklanan Halkla ilişkiler disiplini internet ile yeniden halkla ilişkilendirilmiştir.

Dijital teknolojiler olayları büyüteç etkisiyle yansıtıyor. Bilmelisiniz ki internet kuralları değiştirdi ve internet destekli fikirler pazarından en iyi şekilde yararlanmak için Pr stratejilerini değiştirmek zorundasınız.

Müşterileriniz, birlikte iş yaptığınız ortaklarınız, çalışanlarınız, potansitel müşterileriniz ve dahası… Hepsi online itibarınızı önemsiyor ve  inceliyor. Siz de önemsemelisiniz.

İnsanlar herhangi bir eylemi gerçekleştirmeden önce karar verme sürecine arama motorlarını mutlaka dahil ediyor. Hakkınızda çıkan negatif sonuçlar yatırımlarınızdan işe alımlarınıza kadar her konuyu etkileyebilir. Unutmayın internette negtif içerikler pozitif içeriklere göre daha fazla tıklanıyor.

İtibar yönetimi sizin o ana kadar yaptıklarınız ve bundan sonra yapacaklarınız üzerinden yürütülen bir faaliyet, bir savunmadır. Eğer siz itibarınızı online olarak kontrol altına almazsanız başkası alır. Bu yüzden algıları kontrol edemeyebilirsiniz; fakat yönlendirebilirsiniz.