Sokağa çıktığınızda etrafınıza bir bakın. Herkes nereye bakıyor?

Cep telefonlarına. Önümüzü göremeyecek kadar körüz artık çünkü gözümüz kulağımız sosyal medyadan gelecek olan bildirimlerde. Yanılıyor muyum? Sanmıyorum. Sokaktaki insanları unutun. Kendinizi düşünün. Şuan bile bu yazıyı okurken diğer yandan telefonunuzun yanıp sönen ışığına yan yan bakıyor olabilirsiniz. Durum böyleyken temel pazarlama prensipleride değişmeye başladı. Dijital pazarlama ile tanıştık. Satın alma aktivitelerimiz internete kaydı. Satın almadan önce son kez danıştığımız arkadaşımızın yerini Google aldı. Facebook’un sponsorlu reklamları sayesinde arkadaşlarımızın beğenileri üzerinden birçok ürün veya hizmete sempati kazandık. 

İnternetten markanızı tanıtarak yeni müşteri kazanmak için yapmanız gerekenler

markakimliğiMarka Kimliği Oluşturun!

Bugün başarı için marka olmak ve bir marka gibi davranmak şart. Benzer sektörden ürün veya hizmetlerin giderek birbirine benzediği bir dünyada marka olmak fark yaratmanın eşsiz fırsatlarından biri. Marka kimliği vermiş olduğunuz hizmeti tanımlayıp farklılaştırmaya yarayan görsel ve hatta bazen fiziksel boyutu olan araçlardır. İsim, logo ve slogan gibi biçimsel marka öğeleri markanızın görsel kimliğini ortaya koyar. Bu doğrultuda markanıza ruh katacak olan isim, slogan ve logo için kollarınızı sıvayın.

marka değeri

Marka Değeri Yaratın!

Markanızın değeri her zaman müşterilerinizin zihninde yatar. Müşterilerinizin ilgilendiği şey ürün veya hizmetleriniz değil, onlara sunmuş olduğunuz çözümlerdir ve bu çözümler sayesinde müşterilerinizin zihninde yer edinebilirsiniz. Müşterilerin satın alma tercihlerini sizden yana kullanmalarını sağlamak için marka değerini hissedebilecekleri duygusal bir deneyim yaşamalarına olanak sağlayın. Markanızın sunmuş olduğu ürün veya hizmetlerden satın almış olan birinin hissettiği duygu sizce ne olabilir? Mutluluk, güven, iyi hissetme… Hangisi? Bu duygu üzerine oynayın. Neden mi? Çünkü bugün birçok tüketici çok fazla seçeneğin bulunması, reklamların karmaşıklığı ve gönderilen mesajların yoğunluğu nedeniyle karar vermekte güçlük çekiyor ve zaman kaybediyor. Bu nedenle güvenilir alternatife yöneliyor.

dijital pazarlamaDijital Pazarlamadan Yararlanın!

Başarılı dijital pazarlamanın anahtarı hikayenizi insanları sattığınız şeyi satın almaya yöneltecek şekilde anlatmaktır. Bugün sosyal medyanın insanların dikkatini çeken ve en hızlı büyüyen pazarlama sektörü olmasının nedeni de budur. Dijital pazarlama ile başarının nedeni pazarlamacıların görsel açıdan çekici, hikayelerle sunulan ve eğlenceli içerik yaratmayı öğrenmesidir. İçerik pazarlamasının yanı sıra dijital reklamlardan faydalanın. Özellikle internetten yeni müşteri bulma konusunda insanlarda markanıza dair iz bırakabileceğiniz aksiyonlar alın. Mesela online dökümanlar, e-kitaplar oluşturun. Hedef kitlenizin ücretsiz bir şekilde bu dökümanları indirmesine imkan sağlayın. Bırakın markanız hedef kitleniz dahilindeki herkesin cep telefonuna, tabletine ve bilgisayarına girsin. Tıp ki şimdi benim yaptığım gibi.

2015 pazarlama hedeflerinize ulaşmak için yeni müşteriye mi ihtiyacınız var?

O halde size özel hazırlanmış “Yeni Müşteri Bulma Kılavuzu”nu ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz 😉

Yeni Müşteri Bulma Kılavuzu
Şimdi Ücretsiz İndir