LinkedIn üyelerinin %20‘sinin, yani yaklaşık 310 bin üyesinin Müdür ve üst pozisyonlardaki yöneticiler tarafından kullanılıyor. LinkedIn’i kullanan CEO’lar daha verimli işe alım işlemleri ile daha etkin satış yapıyor ve ağlarını daha iyi kullanabiliyor; çünkü LinkedIn bu kullanıcıların ilişkilerini yönetmeyi kolaylaştırıyor. En önemlisi ise bir CEO olarak size itibarınıza yatırım yapma fırsatı veriyor. İş dünyasında yerini alan her üst düzey yöneticinin itibarla ilgili bir gündemi mutlaka var. Bu gündem varlığını iş dünyasında gelecek güvencesi yaratmaktan ve bu güvenceyi sürdürmekten alıyor.

1.7 milyon insanın birbirine bağlı olduğu LinkedIn’de CEO’ların itibarlarını yönetme ve kamuoyunu yönlendirme imkanlarını hızlandıran olanaklar var. Eğer bir CEO iseniz, LinkedIn’de itibarınızı yönetmek için kollarınızı sıvayın.

Ekibinizle bağlantı kurun.

4LinkedIn üzerinden çalışanlarınız ile bağlantı kurun. Çalışanlarınız sizin için sadece birer çalışan değil aynı zamanda iş ortağıdır. LinkedIn üzerinden ekibiniz ile bağlantı kurduğunuzda her bir çalışanınız kendi çevresinde şirketinizin elçiliğini yapacak düzeyde bir performans gösterir. Bu performans itibarınızın kazanç payını artırır.

Liderliğinizi gösterin.

5Günümüzde iletişim liderlerin yani CEO’ların işidir. Temsil etmekte olduğunuz kurumun iletişimi sizin stratejik önceliklerine göre yönetildiğinde kurumunuzunda performansını artırır. Hem şirketinizin yarınını tanımlamak hem de şirketinizi yarına taşıyacak olan insan gücünü seçmek için LinkedIn’i kullanın.

İtibarınızı koruyun.

6İtibar, paha biçilemeyen bir değerdir ve her şey yolundayken itibarın yönetilmesi söz konusu değildir. Yaratmış olduğunuz güven ortamı her an bir kriz ile yok olabilir. Bu duruma hazırlıklı olmak ve kontrolcü davranmak adına LinkedIn’in imkanlarından faydalanın. İş ortaklarınız, çalışanlarınız, tedarikçileriniz ve daha nicesi ile profesyonel yaşantınızdaki güven ortamını LinkedIn’de de sağlayın. Algıları yönetin, kendinizi anlatın ve bir lider olarak kitleleri peşinizden sürükleyin.