Markanızı sözcüklere dökme konusunda ne kadar başarılısınız?
Potansiyel müşterilerinizi gerçek birer alıcıya dönüştürmek için onlara söylemeniz gereken sözcükler neler?
Peki ya yoğun rekabet dünyasında markanızı rakiplerinden bir adım öteye taşımak için hangi ikna edici satış sözcüklerini kullanmalısınız?

Özellikle hedef kitleniz ile sosyal ağlar üzerinden iletişim kuruyorsanız onlara seslenirken kelimelerin hipnotize edici özelliklerinden faydalanmanızda yarar var. Bazı kelimeler varki cümlenin yapısı itibariyle kullanıldığı yerde vermek istediğimiz mesaja bambaşka bir boyut kazandırıyor. O kelime ile birlikte cümlenin büründüğü yeni hava seslendiğimiz kitleyi harekete geçirecek özellikler taşıyabiliyor. Şimdi isterseniz dijital pazarlama çalışmalarınız kapsamında sosyal medya iletişiminde size yarar sağlayacak hipnotik sözcüklerden söz edelim.

Bedava ve Yeni

Bedava ve yeni sözcükleri cümlelerde her zaman harikalar yaratır. Yeni sözcüğü kullanıldığı her cümlede kesinlikle işe yarar. Her gün yenidir ve her markanın her gün söyleyecek bir yeni cümlesi ve bu cümlede tüketicilerine arz edeceği bir yeni şey mutlaka vardır. Bu nedenle yeni sözcüğünü üstüne basa basa kullanın. Pişman olmayacaksınız 😉 Bir başka sihirli sözcüğümüz ise bedava. Bedava sözcüğünün sihri ancak marka konumlandırmasına uygun olup doğru hedef kitleye seslenen markalarda işe yarıyor. Bedava güzeldir ama her tüketicinin duymaktan hoşlanacağı bir şey değildir. Bu nedenle yeni sözcüğüne oranla daha seyrek kullanmanızı tavsiye ederim.

Çabuk! Acele Edin!

Ben de bir tüketici olarak asla kaçırmak ya da geride kalmak istemem. İşte bu nedenle tüketicilerinizin satın almaktan hoşlanacağı türden ürün veya hizmetlerinizin pazarlamasında eğer çabuk ve acele edin sözcüklerine yer verecek olursanız tüketicilerin satın alma davranışını hızlıca tetiklemiş olursunuz.

 Olsa Bile!

Diyelim ki biraz laf cambazlığı yapıp tüketicilerimizin zihinlerinde biraz eğlenmek istiyoruz. O zaman sizi “olsa bile” kalıbı ile tanıştırayım. Benimde en çok sevdiğim ve sıklıkla kullandığım bir sözcük kalıbıdır. Neden sevdiğime gelecek olursak okuyan kişiyi hipnotize etme ve zihnini bulandırma konusunda üstüne yoktur. Evet şimdi bu kalıp ile bir cümle kuruyorum hazır mısınız? Bugün hava yağmurlu olsa bile seninle vakit geçirmek çok güzeldi. Şimdi bu cümlede yaşanmış olan olumsuz bir durumu olsa bile kalıbıyla bambaşka bir boyuta taşıyoruz. Siz de bu kalıbı ilk fırsatla kullanın derim.

 Olsaydı!

Kelimelerle ulaşmak istediğimiz nokta markamızla tüketicilerin zihninde yer edinebilmek ve aynı zamanda onları ikna etmek. Durum böyle olunca tüketicilere ilettiğimiz mesajlarla söylemek istediklerimizin zihinlerinde canlanmasını istiyoruz. İşte bunu olsaydı kalıbı ile kolaylıkla yapabiliriz. Hemde şöyle: İnternetten yeni müşteri bulmanızı sağlayacak bir dijital iletişim danışmanınız olsaydı nasıl olurdu? Siz de benim düşündüğümü mü düşünüyorsunuz? Evet harika!