Bugün ürün ve hizmet pazarlayan pek çok işletme devamlılığını sağlamak için yeni müşteriye ihtiyaç duyar. Hepimiz markamızı büyütmek ve ürün-hizmetlerimizi yeni kullanıcılar ile buluşturmak için birtakım pazarlar arar ve bu pazarlara yönelik stratejiler oluştururuz. Bugün elimizin altında internet gibi büyük bir ağ var. Hepimiz birer tüketici ve kullanıcı olarak ihtiyaçlarımıza yönelik çözümleri hep internette arıyoruz: “En iyi spor salonu, Ataşehir’de satılık ev, burun estetiği fiyatları vs.“ Bir de facebook reklamları var ki hali hazırda ürün ve hizmetlerinizle ilgilenebilecek kişilere reklamlarınızın ulaşmasını sağlar. İnternet reklamları size internetteki müşterilerinize ulaşmanın kapısını aralar. Reklamlarınız sayesinde müşterileriniz işletmenizin kapısına kadar gelir. Nasıl mı? Şimdi biraz da ayrıntıya girelim, ilk olarak facebook reklam modellerinden size bahsedeceğim.

Facebook reklamları ile nasıl yeni müşteri bulunur?

Facebook’un geniş reklam hedeflemesi ve farklı reklam modelleri ile ürün ve hizmetlerinizi müşterilerinize ulaştırmanız mümkün. Birer kullanıcı olarak facebook’ta geçirdiğimiz zaman içerisinde facebook bize ait her türlü detaya sahip oluyor. İlgi alanlarımızı, ne istediğimizi, neleri sevdiğimizi, yakın zamanda hayatımızdaki yenilikleri her şeyi biliyor. Kullanıcılar hakkında sahip olduğu bu bilgiler ile kullanıcıları kategorize ediyor ve reklamlarımızda kullanmamız için reklamverenlerin önüne sunuyor.

Yerel Bilinirlik reklamı işletmenizin yakınındaki kişilere ulaşmanızı sağlıyor. İşletmenizin 1-5 kilometre çevresindeki lokasyonda yaşayan veya gün içerisinde vakit geçiren kişilere reklamlarınızın görünmesini sağlayan bu reklam modelinin bir avantajı daha var. İstediğiniz bir eylem çağrısını reklama entegre edebiliyorsunuz. Eylem çağrısı düğmesi olarak Yol Tarifi Al’ı seçtiğinizde insanlar bu düğmeye dokunduğunda, işletmenize nasıl gelebileceklerini görüyorlar. Bu düğme yerine şimdi ara, mesaj gönder, daha fazla bilgi al veya sayfayı beğen gibi butonlarda ekleyebiliyorsunuz.

Potansiyel müşteri reklamları, müşterilerinizin Facebook’ta form doldurmalarını sağlayan bir reklam modelidir. Bu reklam modeli ile işletmenizin ürün ve hizmetlerine yönelik ilgi oluşturmanızı amaçlar. En önemli avantajı ise potansiyel müşterilerinizin iletişim bilgilerini vermelerine imkan sağlaması. Kullanıcıları bu formu doldurmaya teşvik eden kampanyalar oluşturarak yeni müşteriler edinebilirsiniz.

Teklif alımları, insanların işletmenizde yararlanabilecekleri indirim veya diğer fırsatların tanıtımını yapmanızı sağlıyor. Teklifinizin ne kadar yayınlanacağına, kimler tarafından görülebileceğine, kaç kişi tarafından alınabileceğine ve daha fazlasına siz karar verirsiniz.

Bir Sonraki Yazım: “İnstagram Reklamları İle İnternetten Nasıl Yeni Müşteri Bulunur?”