İnternet öncesi reklamcılığı düşününce aklıma çoğunlukla gazetelere tam sayfa verilen reklam afişleri, caddeleri süsleyen reklam billboardları geliyor. Gazetede, sokakta gördüğümüz reklamları eve geldiğimizde televizyonda izliyor ya da radyoyu açtığımızda dinliyorduk. Bugün ise internetin hayatımıza girmesiyle günümüzün büyük çoğuluğunu geçirdiğimiz internette de reklamlar bizimle. İsterseniz şimdi internet reklamcılığını pozitif yanlarıyla mercek altına alalım.

Ölçülebilir:

Bugün şehrin en işlek caddelerinden birindeki bir billboardda ya da outdoor tv’de markanıza ait bir reklamın bir ay boyunca yayınlandığını düşünsek, ay sonunda bu reklamın ölçümlenmesini nasıl yapabiliriz? Genel geçer rakamlarla. Aynı reklamı internet ortamında yayınlayacak olsak reklamımızın bir ay boyunca kaç kişiye eriştiğini ve satışa nasıl yansıdığını çok rahatça ölçümleyebiliriz. İşte internet reklamcılığının sağladığı en büyük fayda ölçülebilir olmasıdır.

Hedef Kitle:

Geleneksel reklam kanalları ile sadece bir bölge insanına, yoldan geçen herkese ya da tüm Türkiye’ye reklam verebiliyorken internet reklamcılığı sayesinde ulaşmak istediğimiz hedef kitleyi cinsiyet, yaş, ilgi alanı vs. kriterleri ile düzenleyebilir, sadece hedef kitlemizde olan potansiyel müşterilerimize reklam yapıp satış potansiyelimizi arttırabiliriz.

Anında Satış:

En en en en avantajlı özelliği de bu değil mi zaten? İnternet reklamcılığı ile satışı inanılmayacak kadar verimli şekilde hedeflemekle kalmayıp satışın hemen kendisini de internet ortamında anında yapabilirsiniz. Eğer her şey doğru yapılmışsa potansiyel müşteriler gerçekten de sizin ürününüzün sizin markanızın peşine düştüğü için satış gerçekleşmiştir.

Televizyon reklamcılığı eğlenceye yöneliktir, internet reklamcılığı ise bilgiye dayalı. İnsanlar internette ulaşmak istedikleri bilgiyi arayıp bulurlar. Fiyatlandırma hakkında istedikleri bilgileri edinir eğer varsa teknik özellikler hakkında merak ettikleri o konu hakkında da meraklarını giderecek tüm cevapları alırlar. Önemli olan tüketicilerin internette aradıkları bilgileri kullanılabilir bir şekilde önlerine sunmaktır. Eğer kendinize bu konuda bir kılavuz istiyorsanız İnternetten Yeni Müşteri Bulma Kılavumuzu ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz.

Yeni Müşteri Bulma Kılavuzu
Şimdi Ücretsiz İndir