İnternetten yeni müşteri edinmek isteyen başarılı markaların internet ortamında içerik üretmesinin 3 temel amacı vardır. Birincisi mevcut ve potansiyel müşterilerine hitap etmek, ikincisi onlara değer verdikleri birşeyler sunmak ve sonuncusu daha fazlası için geri gelmelerini sağlamak.

İçerik nedir ve sizin için ne yapabilir?

En ilgi çekici içeriğe sahip olan marka kazanır; çünkü sık ve düzenli paylaşılan içerikler hedef kitle ile bir iletişim kurar ve bu da geri dönüş için bir sürü olanak sağlar.

•Diğer pazarlama türlerinin tersine içerik pazarlamasının son kullanım tarihi yoktur.

•Müşterilerinizi satın almayı düşündükleri birşey hakkında eğitmenizi sağlar.

•Müşterinin ürün ve hizmetinizi satın almasının önündeki engelleri aşmanızı ve itirazları ele almanızı sağlar.

•Sektörünüzdeki güvenilirliliğinizi, itibarınızı ve uzmanlığınızı göstermenizi sağlar.

•Hikayenizi anlatmanıza ve hikayeniz etrafında kitleler oluşturmanızı sağlar.

•İçerikleriniz sosyal ağlar yolu ile kulaktan kulağa yayılır.

•Ani satınalmaları tetiklersiniz.

Nasıl ki bir insan et ve kemikten saç ve dişten daha fazlasıysa, iyi içerik de metinlerden ve grafiklerden ve videolardan daha fazlasıdır. Markanızın vücut bulmasıdır.

Gözden kaçırmamanız gereken dört içerik fikri

1) Ürününüzün özelliklerini en yakın rakibin ürünüyle karşılaştıran indirilebilir bir döküman hazırlayın. O bilgiyi sunarsanız rakiplerinizden fersah fersah ileri gidersiniz.

2) Olay çalışmalarına ya da başarı hikayelerine öncelik verin ve bunları satın alma döngüsünün önündeki itirazların üstesinden gelmek için kullanın.

3)İçeriklerinizi yeniden yeniden tasarlayın. Birbiriyle ilgili ürünleri indirilebilir bir kılavuz paketinde bir araya getirmek müşterilerinizin ilgilerini çekmenin harika bir yoludur.

4) Müşterilerinizin aradığı türden içeriği üretmek sizi farklı bir konuma yerleştirmek için yeterli olabilir; unutmayın ki çoğu zaman aradıkları istedikleri bilgiyi bulmakta zorlanıyorlar. Siz onlara bilgiyi altın kafeste sunun.