Etkinlikler, markanızın hedef kitlesi ile arasındaki bağı güçlendirmesinin en iyi fırsatı. Müşterilerinize ya da şirketinize özel planladığınız etkinlikleri dijital ortamlara taşıyarak, markanızı hedef kitlenizle bir araya getirebilirsiniz.

Markanızın peşinden tutkuyla sürüklenecek yeni bağlılıklar yaratmak istiyorsanız insanların kalbini hergün yeniden kazanmalısınız. Hangi sektörde olursanız olun insanların vakit geçirdiği yerlerde vakit geçirmeli konuştukları konulara dahil olmalısınız. Dijital ortamda yönetilen etkinlikler markanızın müşterileri ve paydaşları ile bir araya gelerek sosyalleşmesini sağlıyor. Aynı zamanda dijital oluşumların yaratmış olduğu bu dinamik ortam, markaların müşterilerini tanıyabilme ve onlarla yakınlaşabilmeleri için müthiş bir fırsat sağlıyor.

Markaların iletişim alanı artık tamamen tüketicilerin elinde. Hayatın nabzını tutan sosyal ağların ortak özelliği insanları konuşturması. Markanız hakkında insanları en çok konuşturabileceğiniz ve de dinleyebileceğiniz ortamda siz de tahmin edersiniz ki sosyal ağlar. İsterseniz dijital ortamda etkinlik gerçekleştirebilmek için neler yapılabileceğine birlikte bakalım.

 

emailÖncelikle organize etmiş olduğunuz etkinliğiniz hakkında bir e-bülten yayınlamayı ve çevrenizde markanızla ilişkili olan kişileri e-posta ile haberdar etmekten mahrum bırakmayın. Hedef kitlenizle temas halinde kalmak için önemli bir varlık olan e-mail’i kullanın.

 

 

events

Facebook etkinlik uygulaması etkinliğinizi düzenlemenizi, hedef kitlenizi davet etmenizi ve kullanıcıların markanızın neler yapmakta olduğundan haberdar olmasına olanak verir. Bu yüzden facebook etkinliklerini kullanarak hedef kitlenizi etkinliğinizden haberdar edebilirsiniz.

Facebook’un etkinliğinize katacağı bir diğer önemli konu facebook reklam modelleri. Etkinliğinizi daha fazla kişiye duyurmak istiyorsanız facebook reklam modellerini kullanın.

 

Twitter-Hashtag1Etkinliğin gündemine ve önemine dair bir hashtag oluşturarak etkinliğinizi twitter ve instagram gibi çoklu etkileşimin ve yayılımın sağlandığı mecralara taşıyın. Hashtagler gerekse etkinliğe dair etiketler  markanızın bulunabilirliğini artıracak ve sosyal ağlarda arkanızda birer iz bırakmanızı sağlayacak.

 

 

Şimdi ise dijital etkinlik yönetiminin markanıza kazandıracağı faydalardan bahsedelim.

– Dijital etkinlikler marka mesajınızı iletmenizi sağlar.

– Hedef kitlenizde bir araya gelerek aranızda duygusal bir bağ kurmanızı sağlar.

– Hedef kitlenizi yakından tanıyarak markanızın düşündürdükleri ve hissettirdikleri hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlar.

– Dijital etkinlikler web ortamındaki haber ve blog benzeri kaynaklardan yansımalar almanızı sağlar.

Markanız adına bir etkinlik düzenlerken planlamadan, stratejiye; stratejiden dijital imkanlara kadar pek çok şeyi organize ederek başarılı bir etkinliğe imza atmanızda size yardımcı olacak Dijital Ortamda Etkinlik Yönetimi Kılavuzu  ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz. Dijital etkinlik yönetiminin markanıza kazandıracağı faydaların bakış açısıyla hazırladığım kılavuzun markanızın internetteki başarı hikayelerine bir yenisini daha eklemesine katkıda bulunmasını temenndi ederim. Kolay gelsin!